PIRKIMO TAISYKLĖS

BENDROSIOS NUOSTATOS

Šios taisyklės (toliau – Taisyklės) sudaro susitarimą tarp Dropstone, UAB, juridinio asmens kodas 305652842, registruotos buveinės adresas Girulių g. 10, 12123 Vilnius (toliau – Pardavėjas) ir Jūsų, pagal kurį Pardavėjas suteiks Jums galimybę įsigyti http://www.donum.lt/ elektroninėje parduotuvėje (toliau – E-parduotuvė) siūlomas prekes (toliau – Prekės) ir dovanų kuponus (toliau - Dovanų kuponai).

Su Pardavėju galite susisiekti šiais kontaktais:

 • Tel.: +(370) 664 07123
 • El. paštas: info@donum.lt
 • Adresas: Kalvarijų g. 125a, 08221 Vilnius

Jūs turite teisę pirkti E-parduotuvėje tik tuo atveju, jei pagal galiojančius įstatymus galite sudaryti įpareigojančią sutartį su Pardavėju, ir tik tuo atveju, jei laikysitės šių Taisyklių bei galiojančių įstatymų. Jeigu Jums mažiau nei 18 metų, pirkti E-parduotuvėje galite tik su tėvų ar kitų teisėtų atstovų sutikimu. Pateikdami užsakymą, Jūs patvirtinate, jog esate 18 metų ar vyresnis asmuo arba turite tėvų ar kitų teisėtų atstovų sutikimą.

PIRKIMAS E-PARDUOTUVĖJE

Jums apsilankius E-parduotuvėje ir pasirinkus Prekes, tokio pasirinkimo pagrindu suformuojamas krepšelis.

Suformavus krepšelį, turite suvesti duomenis, būtinus pasirinktoms Prekėms pristatyti. Įsitikinkite, jog pateikti duomenys yra teisingi, o užsakomos Prekės atitinka Jūsų pageidavimus. Jūs turite galimybę pataisyti klaidas, jei jų yra, prieš patvirtindami užsakymą. Jūsų pateikti duomenys tvarkomi Privatumo taisyklėse numatytais tikslais ir tvarka.

Jūs sutinkate, jog pateikdami užsakymą E-parduotuvėje, už Prekes įsipareigojate sumokėti kainą, nurodomą užsakyme. Į E-parduotuvėje ir užsakyme nurodytą Prekės kainą įskaičiuoti visi mokesčiai, tačiau neįskaičiuotas mokestis už Prekių pristatymą, kurį Jūs turėsite sumokėti papildomai (nebent E-parduotuvėje nurodyta kitaip). Kainos E-parduotuvėje ir užsakyme nurodomos Eurais.

Už Prekes galite atsiskaityti šiais būdais: elektronine bankininkyste, kreditine kortele, banko pavedimu ar grynaisiais. 

Atsiskaityti galima naudojantis Swedbank, Seb, Luminor, Citadele, Šiaulių, Medicinos, Revolut bankų, kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis, Maxima kasose, Perlo terminaluose ir kt. Atsiskaitymai galimi euro valiuta. Mokėjimai apdorojami naudojantis Paysera mokėjimų platforma.

Mokėjimas turi būti atliktas nedelsiant po užsakymo pateikimo.

Jums patvirtinus užsakymą, Pardavėjas gauna visą informaciją apie jį. Užsakymas laikomas pateiktu nuo to momento, kai jį gauna Pardavėjas. Kartu tokiu atveju laikoma, jog tarp Jūsų ir Pardavėjo yra sudaryta sutartis. Tačiau Pardavėjas privalo tokią sutartį vykdyti tik nuo to momento, kai Pardavėjas gauna mokėjimo paslaugų teikėjo patvirtinimą apie atsiskaitymą už Prekes.

Pateikus užsakymą, Jūsų nurodytu el. paštu bus išsiųstas elektroninis laiškas, kuriame nurodomos užsakytos Prekės bei Jūsų pateikti duomenys.

Pardavėjas gavęs pranešimą, jog atlikote apmokėjimą už užsakytas Prekes, įsipareigoja įvykdyti Jūsų užsakymą. Kai bendrovė savo iniciatyva atšaukia vartotojo įvykdytą užsakymą, nurodydama, kad sandėlyje neturi vartotojo užsakytų Prekių (ar dėl kitų priežasčių), pinigų grąžinimas vyksta ne per 14 dienų, bet be nepagrįsto delsimo.

Ši Taisyklių dalis taikoma ir įsigyjant Dovanų kuponus.

PREKIŲ SAVYBĖS IR KOKYBĖ

Prekių savybės nurodomos E-parduotuvėje prie kiekvienos Prekės aprašymo. Pardavėjas siekia užtikrinti, kad Prekės atitiktų teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir būtų tinkamos naudoti pagal jų paskirtį.

Pateikdami užsakymą, Jūs patvirtinate, jog esate susipažinę su tuo ir suprantate, kad Prekės, nurodytos E-parduotuvėje, savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus Prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Jūsų naudojamo monitoriaus ar kito įrenginio ypatybių ar nustatymų. Tokie skirtumai nebus laikomi Prekių trūkumais, išskyrus atvejus, jeigu neatitikimai bus sąlygoti Pardavėjo ar su juo susijusių trečiųjų asmenų veiksmų.

E-parduotuvėje pateiktų prekių išmatavimai dėl gamybos ir matavimo paklaidų gali skirtis nuo realių. Leidžiama 1-3 cm. dydžio paklaida. Toks nuokrypis nelaikomas defektu ar klaida.

Pardavėjas įsipareigoja perduoti Prekes, kurios atitinka informaciją, nurodytą E-parduotuvėje pateiktame Prekės aprašyme. Pardavėjas taip pat įsipareigoja pateikti Jums užsakyme nurodytą Prekių asortimentą ir kiekį, tačiau neatsako tais atvejais, kai perduotų Prekių asortimentas ar kiekis nėra tikslus dėl to, jog Jūs neteisingai nurodėte duomenis užsakyme, pateiktame Pardavėjui.

PREKIŲ PRISTATYMAS

Užsakydami Prekes, Jūs turite nurodyti Prekių pristatymo adresą ir kontaktinį telefono numerį (jei prekės pristatomos Lietuvoje, numeris turi būti registruotas Lietuvoje). Pristatymas galimas šiais būdais: pristatome į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus (paštomatus) arba per LP EXPRESS kurjerius arba į UAB "Omniva" siuntų savitarnos terminalus (paštomatus) arba per UAB „Omniva“ kurjerius. Artimiausias Omniva paštomatas parenkamas automatiškai pagal jūsų nurodytą gyvenamosios vietos adreso pašto kodą (patiems rinktis paštomato nereikia).

 • Pristatymo kaina Lietuvoje paštomatu - nuo 2 Eur.
 • Pristatymo kaina Lietuvoje kurjeriu - nuo 5 Eur.
 • Pristatymo kaina užsienyje - nuo 6 Eur.
 • Nemokamas pristatymas - nuo 50 Eur.*

*Netaikoma užsakymams į užsienį ir pristatymui su kurjeriu.

Užsakymus išsiunčiame per 1-2 darbo dienas. Nuo išsiuntimo dienos užsakymai įprastai pristatomi:

 • Lietuvoje per 1-3 darbo dienas.
 • Europoje per 5-9 darbo dienas.
 • JAV ir kitos šalys per 7-14 darbo dienas.

  Prekes taip pat galite įsigyti mūsų parduotuvėse:

  • Kalvarijų g. 125a, 08221 Vilnius.
  • Outlet Park, Verkių g. 31b, Vilnius.

  Atkreipkite dėmesį, kad nurodyti Prekių pristatymo ar atsiėmimo laikai yra preliminarūs. Nors mes visada stengiamės įvykdyti užsakymą kiek įmanoma greičiau, kartais jo paruošimas gali užtrukti ilgiau dėl didelio užsakymų kiekio ar pristatymo paslaugų teikėjų užimtumo. Pardavėjas visada informuoja apie pristatymo statusą, sekite šią informaciją. Kai siunta išsiųsta, ją galite sekti pagal siuntos numerį pristatymo paslaugų teikėjo sistemoje.

  Tais atvejais, kai priėmę Prekes pastebite, jog siuntoje nėra užsakytos Prekės, informuokite apie tai Pardavėją nedelsdami.

  Prekės pristatomos supakuotos, atsižvelgiant į jų pobūdį, siekiant, kad Prekės būtų tinkamos naudoti pagal paskirtį.

  PREKIŲ KEITIMAS ARBA GRĄŽINIMAS

  Sutarties atsisakymas per 30 dienų (taikoma tik vartotojams)

  Jeigu perkate E-parduotuvėje kaip vartotojas (t. y., fizinis asmuo, veikiantis su savo verslu, prekyba, amatu ar profesija nesusijusiais tikslais (vartojimo tikslais)), E-parduotuvėje pirktas Prekes ar Dovanų kuponus (tol, kol jie nėra panaudoti) turite teisę grąžinti per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo tos dienos, kai gavote Prekę ar Dovanų kuponą. Tai galite atlikti nenurodydami priežasties (t. y. pasinaudodami savo teise atsisakyti nuotolinės sutarties, kurią Jums suteikia Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai).

  Jeigu atsisakote sutarties, Jums grąžinant Prekę, ji turi būti nenaudota, su ženklinimo etiketėmis bei originalioje pakuotėje, nesugadinta ir nepraradusi prekinės išvaizdos. Mes laikysime, kad šį reikalavimą įvykdėte, jeigu išbandydami Prekę, būsite atlikę tik tokius veiksmus, kurie būtini Prekės įvertinimui ir kuriuos įprastai atliktumėte, jeigu Prekę apžiūrėtumėte fizinėje parduotuvėje (pvz., Prekės pasimatavimas, apžiūrėjimas).

  Norėdami įgyvendinti šią teisę, Jūs turite ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo Prekės ar Dovanų kupono gavimo dienos pranešti apie tai Pardavėjui el. paštu: info@donum.lt .

  Nusprendę atsisakyti sutarties, turite nedelsdami ir bet kuriuo atveju ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo tos dienos, kai apie grąžinimą pranešėte Pardavėjui el. paštu, išsiųsti Prekes atgal Pardavėjui adresu Kalvarijų g. 125a, 08221 Vilnius, o Dovanų kupono atveju – negrįžtamai ištrinti Dovanų kuponą ir jo duomenis. Terminas bus nepažeistas, jeigu Jūs Prekes išsiuntėte prieš pasibaigiant 30 (trisdešimt) dienų terminui. Prekių grąžinimo Pardavėjui išlaidas turite padengti Jūs.

  Jeigu atsisakote sutarties, Pardavėjas įsipareigoja ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo tos dienos, kai apie grąžinimą pranešėte Pardavėjui el. paštu, tačiau ne anksčiau nei Pardavėjas gaus grąžintą Prekę (nebent Pardavėjas savo nuožiūra nuspręs nelaukti grąžinamos Prekės) grąžinti į Jūsų nurodytą banko sąskaitą visus už Prekę bei jos pristatymą Jums Jūsų sumokėtus pinigus.

  Didmenininkai ir kiti pirkėjai, kurie perka E-parduotuvėje ne vartojimo tikslais, neturi teisės atsisakyti sutarties, nebent su Pardavėju yra aiškiai raštu susitarta kitaip.

  Netinkamos kokybės Prekės

  Prekėms yra taikoma Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyta garantija pagal įstatymą, tai yra, Pardavėjas yra atsakingas vartotojui už bet kokią Prekių kokybės reikalavimų neatitiktį Prekės pristatymo momentu ir paaiškėjusią ne vėliau kaip per dvejus metus nuo Prekės pristatymo.

  Jeigu E-parduotuvėje pirkta Prekė yra netinkamos kokybės, Jūs turite teisę įstatymų numatyta tvarka ir terminais prašyti, kad Pardavėjas nemokamai pašalintų Prekės trūkumus arba pakeistų netinkamos kokybės Prekę tinkamos kokybės Preke, o įstatymų numatytais atvejais prašyti atitinkamai sumažinti kainą, arba grąžinti Prekę.

  Jeigu manote, kad E-parduotuvėje pirkta Prekė yra netinkamos kokybės ir nustatėte jos trūkumus, Jūs turite ne vėliau kaip per du mėnesius nuo neatitikties aptikimo dienos pranešti apie tai ir apie savo pageidaujamą sprendimo būdą Pardavėjui el. paštu. Pranešdami apie netinkamos kokybės Prekę, pateikite išsamų aprašymą, kur ir kada atsirado defektas, pridėkite Prekės ir defekto nuotraukų ir kitą susijusią informaciją, padėsiančią nustatyti defektą. Galite pasinaudoti čia pateikiama pavyzdine forma dėl netinkamos kokybės prekių.

  Pirkėjo teisės, susijusios su netinkamos kokybės Prekėmis, įgyvendinamos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.364(1)- 6.364(3) straipsniuose numatyta tvarka.

  DOVANŲ KUPONAI

  Dovanų kuponai galioja juose nurodytą laikotarpį. Dovanų kupono gavėjas turi panaudoti Dovanų kuponą E-parduotuvėje, tai yra Dovanų kuponu atsiskaityti už E-parduotuvėje siūlomas Prekes, per Dovanų kupone nurodytą laikotarpį. Nepanaudojus Dovanų kupono per jame nurodytą laikotarpį, nurodytas laikotarpis nepratęsiamas, Dovanų kuponas netenka galios, o pinigai, sumokėti už Dovanų kuponą, negrąžinami.

  INTELEKTINĖ NUOSAVYBĖ

  Prekių ženklai ir kiti žymenys, kuriais žymimos Prekės ir Dovanų kuponai, priklauso Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims ir yra saugomi teisės aktais. Visos intelektinės nuosavybės teisės į Prekes ir Dovanų kuponus ir atskiras jų dalis taip pat priklauso Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims.

  E-parduotuvėje naudojami prekių ženklai ir logotipai, domeno vardas, pati E-parduotuvė ir interneto svetainė, kurioje ji yra talpinama, o taip pat visi atskiri jų elementai, įskaitant tekstus, fotografijas, piešinius ir visą medžiagą, esančią E-parduotuvėje bei interneto svetainėje, bet kurio E-parduotuvės ar interneto svetainės puslapio pateikimas, vaizdas bei dizainas ir visos intelektinės nuosavybės teisės į juos išimtinai priklauso tik Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims. Jūs įsipareigojate nekopijuoti, nekeisti ar kitaip nenaudoti šių intelektinės nuosavybės objektų be atskiro rašytinio teisių turėtojo sutikimo.

  ATSAKOMYBĖ

  Pardavėjo atsakomybė už Prekių kokybę ir pristatymą yra nustatyta taikytinuose teisės aktuose.

  Jūs turite pateikti Pardavėjui visą teisingą ir išsamią prašomą pateikti informaciją. Jūs esate atsakingi už teisingo Prekių pristatymo adreso nurodymą.

  PAKEITIMAI IR NUTRAUKIMAS

  Pardavėjas gali kartas nuo karto keisti šias Taisykles. Naujausia (aktuali) Taisyklių versija visada bus matoma ir pasiekiama E-parduotuvėje. Prieš patvirtindami užsakymą, Jūs privalote susipažinti su tuo metu galiojančia Taisyklių redakcija. Kiekvienam užsakymui bus taikoma Taisyklių redakcija, kuri galiojo tokio užsakymo patvirtinimo metu.

  Pardavėjas turės teisę bet kuriuo metu nebetęsti (nutraukti) E-parduotuvės veiklą. Toks nutraukimas neįtakos tuo metu galiojančių pirkimo-pardavimo sutarčių.

  KITOS SĄLYGOS

  Šios Taisyklės ir bet kuri pirkimo-pardavimo sutartis yra sudaromos ir turi būti aiškinamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais.

  Bet kokie iš šių Taisyklių ar atskiros pirkimo-pardavimo sutarties kylantys arba su jomis susiję ginčai, nesutarimai ar pretenzijos, taip pat jų pažeidimo, nutraukimo ar galiojimo klausimai yra sprendžiami Lietuvos Respublikos teismuose Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektas, kuris yra kompetentingas spręsti vartojimo ginčus, kylančius iš šių Taisyklių, yra Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (adresas: Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius, tel. (8 5) 262 6751, el. paštas tarnyba@vvtat.lt; interneto svetainės adresas: http://www.vvtat.lt), arba http://ec.europa.eu/odr/.

  Visi įspėjimai ar kiti pranešimai, susiję su pirkimu E-parduotuvėje, šiomis Taisyklėmis, bus pateikiami el. paštu (siunčiant Pardavėjui – Taisyklių pradžioje nurodytu el. pašto adresu, siunčiant Jums – užsakymo metu pateiktu el. pašto adresu).

  Jei kuri nors iš šių Taisyklių nuostatų yra arba tampa visiškai arba iš dalies nebegaliojanti, likusių nuostatų galiojimui tai įtakos neturi.

   

  Mes saugome lankytojų privatumą internetinėje erdvėje. Individualiai identifikuojama informacija apie lankytoją nebus perduodama jokiai trečiajai šaliai, prieš tai negavus lankytojo sutikimo arba to nepareikalavus atitinkamoms teisinėms ar valstybinėms institucijoms.

  Elektroninėje parduotuvėje apmokėjimai apdorojami naudojantis Paysera mokėjimų platforma, kurios valdytojas Paysera LT, UAB (Pilaitės pr. 16, LT-04352 Vilnius, įm. kodas 300060819), todėl Jūsų asmeninė informacija, reikalinga mokėjimo įvykdymui ir patvirtinimui, bus perduodama Paysera LT, UAB.

  Atsiskaitymas ir pinigų grąžinimas

  Atsiskaitoma per Payserą mokėjimų sistemą, debetine ar kreditine banko kortele, bankiniu pavedimu. Įsipareigojame ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo tos dienos, kai apie grąžinimą pranešėte mums el. paštu, tačiau ne anksčiau nei gausime grąžintą prekę (nebent savo nuožiūra nuspręstume nelaukti grąžinamos prekės) grąžinti į Jūsų nurodytą banko sąskaitą visus už prekę bei jos pristatymą Jums Jūsų sumokėtus pinigus.

  Remarketingo duomenų rinkimas

  Šiame puslapyje veikia Google / Facebook Remarketingas ir sausainėliai (angl. cookies), kurie renka elementarią informaciją apie vartotoją. Mūsų reklama rodoma skirtinguose puslapiuose naudojant Google / Facebook bei trečiujų šalių paslaugas.

  Renkami asmeniniai duomenys

  Kiekvieno pirkimo metu mes gauname tokius lankytojo įvedamus duomenis kaip: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefonas, pristatymo adresas bei kita. Ši informacija yra naudojama atlikti užsakymams ir teikti geresnes paslaugas vartotojams. Vartotojų asmeniniai duomenys yra naudojami tik su šia internetine parduotuve ir susijusiais produktais, informacijai teikti ir pasiekti lankytojus.

  Asmeninių duomenų panaudojimas

  Vartotojų asmeniniai duomenys bus naudojami tik su Paslauga susijusiais produktais ir procesais. Lankytojų duomenys yra užfiksuojami ir atskleidžiami tik su pažeidimu susijusiais atvejais ir tik atitinkamiems valstybės pareigūnams arba institucijoms. Kita informacija apie vartotoją yra pateikiama tik jam pačiam su tuo sutikus arba to pareikalavus atitinkamoms valstybės institucijoms, su teismo nuosprendžiu arba prokuroro suteiktu kratos orderiu.

  Kiti pranešimai ir pasiūlymai gali būti pateikiami vartotojui su tuo sutikus ir neviršijant jo privatumo, kaip tai nuodyta Lietuvos Respublikos įstatymuose.

  Privatumo politikos keitimas

  Ši internetinė parduotuvė bet kada gali pakeisti savo privatumo politiką apie tai iš anksto pranešusi savo tinklalapyje. Vartotojams rekomenduojama reguliariai domėtis privatumo politika.

  Elektroninių šiukšlių politika

  Mes garantuojame savo klientams, kurie naudojasi paslauga, kad jų elektroninio pašto adresai nebus naudojami el. pašto šiūkšlių (SPAM’o) siuntimui. Taip pat savo duomenis pateikę vartotojai negaus laiškų:

  • su negaliojančiomis arba suklastotomis elektroninių laiškų antraštėmis;
  • su negaliojančiais arba nesančiais simbolinių adresų srities (domenų) pavadinimais;
  • klaidinančia siuntimo vietos ar siuntimo kelio informacija;
  • kitais klaidinančio adresavimo būdais;
  • talpinančių klaidinančią arba melagingą informaciją Temos eilutėje;
  • teikiančių klaidinantį arba melagingą turinį elektroniniame laiške;
  • pažeidžiančių paslaugos sąlygas ir taisykles.

  Taisyklės atnaujintos 2024 m. liepos 1 d.

   

  Šios Taisyklės sukurtos Glimstedt doke. Advokatų kontorai Glimstedt priklauso visos autorių teisės į Taisykles, ji suteikia teisę Dropstone, UAB naudoti Taisykles http://www.donum.lt/ elektroninėje parduotuvėje. Kopijuoti ar kitaip naudoti Taisykles ar jų dalį be advokatų kontoros Glimstedt rašytinio sutikimo draudžiama. Visos suteikiamų teisių sąlygos aptartos Glimstedt doko taisyklių 2 dalyje.